Äiti- vauva joogassa liikutellaan kehoa lempeästi ja turvallisesti, vauva voi olla mukana asennoissa tai vaan makoilla äidin vierellä viltillä. Tunnin harjoitukset on ensisijaisesti suunniteltu tukemaan äidin hyvinvointia, tarkoituksena on löytää tapoja tuoda lisää energiaa äidin ja vauvan arkeen. Jooga opettaa rentoutumaan ja hengittämään tavalla joka tukee hyvinvointia.
Tunti sopii pienten vauvojen 1-12 kk äideille. Jooga tapahtuu vauvantahtisesti. Ei vaadi aikaisempaa kokemusta joogasta. Tunnin jälkeen on mahdollisuus keskusteluun ja jakamiseen.
Mukaan tarvitset joustavat vaatteet ja oman viltin vauvallesi.
Järjestän kaksi kurssia syksyn aikana!
Aika:
Maanantaisin klo. 17- 18
26.8.-16.9.24
ja
4.-25.11.24
Paikka:
Villa Sydänmaa, Palosaarentie 23, 65200 Vaasa
Hinta: 60e/ kurssi
Ilmoittautuminen ja tiedustelut :
Ilmoittauminen on sitova ja paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Paikka on vahvistettu, kun maksu on suoritettu.
Yhteys
info@miamaa.fi
041- 4309122
Ajanvaraus arkisin klo.10-18. Varaa aika mieluiten tekstiviestillä tai WhatsApp viestillä, niin otan sinuun yhteyttä pian!
Some
Osoite
Kotkankatu 3b 24, 65350 Vaasa
Lahjakortti
Osta lahjaksi hyvinvointia ja ilahduta lahjan saaja.
Lahjakortti on voimassa 6kk
Kotikäynti
Kotikäyntimaksu 10 € lisätään kotikäynteihin. Teen kotikäyntejä Vaasan alueella noin 10 km säteellä sekä otan vastaan hoitohuoneella omassa kodissa Suvilahdessa.
Viimeisimmät kommentit